Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Kvrzica

martinam1007

Postovani,

Bebi od 3 mjeseca sam nasla kvrzicu na lijevoj strani u lijevom uglu, malo nize iza uha, vise izmedu vrata i glave, velicine graska, pomicna tvrda oko 1 cm. Inace beba je zdrava, 3 puta se vec cijepila, sve uredno. Sto bi to moglo biti, brinem se ?

Hvala doktore,

Martina

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o limfnom čvoriću, viđa se dosta često i ne treba brinuti. Zamolite pedijatra kod narednog pregeda da je pogleda.

martinam1007

Hvala doktore na odgovoru. Cini mi se da je malo narastao, da li je to normalno? I dobila je tjemenicu na glavi i iza uha tretiram je vec 2 tjedna i nikako je se rijesiti sto preporucujete. Probali smo maslinovo, ricinusovo, baby ulje i mustela sampon ali ne nestaje, doktore pomozite!

Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Zasigurno je riječ o limfno čvoriću koji se povećao zbog tjemenice. Natopite vlasište bademovim uljem, nakon sat vremena postružite naslage iz vlasišta (grubljim frotirom ili pelenom), potom operite glavu Primalba šamponom protiv tjemenice. Ako je koža vlasišta crvena može se nakon pranja utrljati Plimycol ili Canesten krema.