Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Lijekovi i dojenje

sjularic

Poštovani! Zbog problema sa žgaravicom propisan mi je lijek Nolpaza, a potom Emanera.
Smijem li ih koristiti uz dojenje? Koji od njih bi bio manje štetan? Kako primijetiti da lijek utječe na bebu? Na što obratiti pozornost? Imam curicu od godine dana koju i dalje dojim iako jede uglavnom svu hranu.
Unaprijed hvala!
Lijepi pozdrav!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Možete dojiti bez problema, navedeni lijekovi se daju i djeci. No treba napomenuti da proizvođač za oba ijeka kaže da nema podataka o učinku na dojenu djecu (kao i za mnogo drugih lijekova koji se u praksi primjenjuju u pedijatriji iako u opisu lijeka nema o tome podataka). Emanera postoji i u obliku sirupa za djecu, stoga bih prednost dao ovom lijeku.