Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Limfni čvoric

natalinatali

Poštovani, dijete se žalilo da ga na preponi boli mjesto gdje je maleni pokrenuti limfni cvor, pedijatar pregledao rekao da je reaktivni i da je sve ok. Sutradan je krenila temperatura i nakon par dana rtg utvrđena upala pluca, popijen sumamed, zavrsili antibiotik prekjucer.Danas se tijekom šetnje požalio da ga boli taj cvoric, pa poslije nije, no ja sa odmah zabrinem, pa da me malo rasteretite jel tako da kada je cvoric bolan i pomican nema zla i da je ok obzirom da je upala u organizmu nedavnobila? Hvala puno

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema svemu navedenom nemate razloga za brigu niti su potrebne daljnje pretrage.