Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Gliste u wc skoljki

29Mama29

Poštovani, dogodila nam se jako čudna situacija. Naime, nismo 2 sata bili kod kuće, kada smo se vratili u wc skoljci smo ugledali dugacku (10ak cm) smeđe-crnu glistu, poprilicno tanku. Nitko nema nikakve simptome poput svrbeza perianalne regije te je glista bila tamne boje. Radi li se o glisti koja se nastanjene u čovjeku ili je nešto drugo u pitanju? Poprilicno smo uznemireni.

Hvala unaprijed.

Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Velike dječje gliste ne uzrokuju svrbež guze. Preporučam da popije terapiju mebendazol sirup ili tbl (npr Vermox) 2x5 ml ili 1 tabletu kroz 3 dana.

Ogrtac

Postovani doktore, imam otvoren sirup vermox u 03 mjesecu 2024, cuvan u frizideru, rok valjan, da li se smije dati djetetu, i molim vas ako mozete reci koliko dana trebam davati i koliko?
Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Možete ga davati, kako sam napisao 2x5 ml kroz 3 dana.