Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Lupanje glavom?

Dijana

13-mj. beba je pocela cesto udarati glavom, celom, u razne predmete. Gore joj jos nisu izasla sva 4 zuba. Koji je razlog ovakvom ponasanju, trebamo li se brinuti? Jos ne ide u vrtic, bila je samo nekoliko puta na privikavanju. Hvala.

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo Dijana, po svemu sudeći radi se o simptomu kojemu treba dati odgovarajuću pažnju (možda je u pitanju početak tzv. hiperkinetičkog sindroma, koji se manifestira vrlo različito, posebno u raznim životnim periodima). Stoga Vam je moj savjet da se obratite pedijatrijskom neurologu zbog pregleda, a vjerojatno i zbog određenih pretraga. Srdačno Vas pozdravljam i želim Vašem djetetu i svima ostalima mnogo zdravlja.