Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

maja

gordana

Maja je stara 8,5 mjeseci. Prošli tjedan je bila prehlađena, nosić joj nije curio već joj se sve slijevalo niz grlo. Dobila je temperaturu i doktor nam je dao da pije Amoxil sirup. Pitamo koliko dugo mora piti sirup i kako da izvadimo sekret ih grla?

Dr. Darko Richter

Amoxil za gornji dišni infekt pije se obično 7-10 dana. Iz grla se sekret ne može vaditi, dijete ga obično proguta, ali se nos može osloboditi izvlačenjem sekreta pumpicom koju možete nabaviti u apoteci.