Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Mokrenje kod djece

mircvetko

Poštovani!
Imamo dječaka od 2 god i 9 mj, te smo skinuli pelenu u 5.mj ove godine, i krenulo je u redu, povremeno mu je pobjegla mokraća kroz dan , a po noći je skroz kontrolirao mokraću. Zadnjih nekoliko tjedana se on svaki dan pomokri u gaćice, usprkos tome da kaže da mu se piša, ili ga mi podsjetimo, malo mu uvijek pobjegne na početku. Istovremeno, zatomljava stolicu, te je zadržava po 4-5 dana, i onda mu vjerojatno svaka kontrakcija crijeva pritišće na mjehur,i onda mu stalno bježi mokraća. Tada je nakon stolice dva dana recimo u redu što se tiče mokrenja, ne pobjegne mu toliko često, al 1-2 puta na dan se obavezno pomokri. Molim Vas za savjet, dali bi možda trebali kakav pregled ili samo treba vremena da počinje sve to skupa kontrolirati?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Treba čekati, prema svemu nije emocionalno spreman za skidanje pelene. Stolicu treba regulirati, treba je razmekšati (hrana, postoje i neki lijekovi) kako bi bila redovita i kako bi kakanje bilo bezbolno. Posavjetujte se oko toga s pedijatrom.