Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Molila bih za savjet

pavlov

Postovani dr moja curica ce u novebru napuniti 6 godina
Vec nekoliko dana se zali da joj je hladno , pa vruci da bi sinc rekla da je boli grlo,kad sam pogledala grlo je bilo dosta crveno i na vrhu gdje su krajnici vidi se bjela mrlja
Jutrost kad je ustala opet se zali na grlobolju odvodimo je dr gdje on konstatuje virusnu upalu grla sa aftom na krajniku
Dr kaze da nema vise ni jedne afte ali moze dobiti jos, terapija je mirovanje i septolete za grlo
Ona je veceras dobila tempraturu i naravno boli je grlo
Molila bih vas da mi odgovorite da li od tih virusnih afti moze biti visoka temperatura , dans je dr spomenuo da ti neki virusi mogu napasti i srce pa joj je mjerio pritisak i slusao pluca i sve je bilo ok
Ona jos uvjek ima tu samo jednu aftu ,
Da li mogu nekako jos pomoci malenoj oko tog virusa izvinite na pitanju njen dr je danas toliko imao posla da nisam stigla sve pitati
hVala vam jos jednom

Darko Richter, dr. med.

Treba napraviti samo ono što vam je dr. stigao odgovoriti, i to je dosta.
Virus može sve, pa i prouzročiti visoku temperaturu.
Vi niti mi protiv virusa uglavnom ne možemo ništa, i treba najviše mirovati.

pavlov

Hvala vam dr
Juce sam morala voditi muza na previjanje koljena nasem kucnom dr i posto nemamo kome malu ostaviti i ona je morala sa nama Kod njega ona je imala temperaturu 38.5 i on je opet pregledao i kaze da je za antibiotika, posto joj je upala u krajnicima a i ima bjele naslage po njima , ne misli da su afte jer ih nema nigdje vise
Rekao je kad se krajnici upale bilo to i od virusa skoro uvjek napadne i bakterija a pogotovu sto ima te bjele naslage, i da joj dajemo amoksicilin 3 puta na dan Sad je moje pitanje da li se lijek mora dati striktno svako 8 sati da je ne moram buditi po noci
Ona je sinoc popila paracetamol i temperatura je spala ali cjelu noc hrce kao da joj je nos zastopana i pun slajma mada joj jos nista ne curi van
hvala vam puno

Darko Richter, dr. med.

Amoxil se daje triput il i samo dvaput na dan. Ako dajete triput, to znaci: u ujutro, u podne i uvecer, prije jela.
Ako dajete dvaput, morate zbrojiti sve tri doze i podijeliti ih na dvije: jednu ujutro, drugu uvecer

pavlov

Dr hvala va puno na odgovoru , a sad ako moze jedno malo patinje
moja malena je sada bolje temperature za sada nema, bar ne one koja trazi terapiju i ne zali se na grlo, samo sto primjetim da izbjegava krutu hranu i samo trazi supicu
Ona pije sirup AMOXICILIN-ratiopharm 250mg ili 5ml dajem joj 3x dnevno po kasiku kako ste rekli ujutro popodne i navece
Ujutro oko 8h pa oko 16h i navece oko 21h
Moje pitanje je koliko dana treba sirup da pije i da li bi poslije terapije trebala uraditi bris grla
Jos jednom hvala vam puno

Darko Richter, dr. med.

Onoliko dana koliko vam je rekao doktor koji je propisao terapiju. Bris ne treba.