Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

nalazi

suncica

Poštovani;
moj sin star 10 i pol god. u pon. je dobio temp.38 tjekom noći isto febrilan 37,5/37,9,žali se da ga boli glava drugih bolova i simp.nema.U utorak smo otišli do doktora koji je na pregledu ustanovio da je grlo mirno,pluća "čista" nije slijepo crijevo a i meningitis je isključio te smo upućeni raditi nalaze. Vrijednosti su sljedeće:
Leukociti 12,2
Eritrociti 4,5
Hemog. 126
Hematokrit 0,34
Prosječni volumen erttrocita 76
Trombociti 206
Limfociti 1,9
Limfociti u % 15,8
Monociti u % 2,8
Granulociti u% 81,4
Sedimentacija 16
ALT 16
AST 48
GGT 19
LDH 474
CRP 27
Leukociti u urinu 0-3
Eritrociti u urinu 4-6 i manje nakupine u elementu
Bakterija u urinu nešto
epitel u urinu rijetko
Albumen trag

Nismo dobili nikakvu terapiju već da snižavamo temp. i mirovanje.Po dogovoru sa Dr.u srijedu opet mjerimo vrijednost CRP koji je 46,9 opet nema nekih drugih poteškoća i bolova te smo danas opet radili CRP koji je 26.Temperature nema od srijede ujutro.Obzirom da nam se juče Dr.razbolio a drugi školski pediatar je na odmoru zanima me Vaše cijenjeno mišljenje.

Hvala !

Darko Richter, dr. med.

Moje je mišljenje jednako mišljenju i postupanju vašeg doktora koji je obolio. Sve što vrijedi, krhko je.

BossGirl

Postovani,
Mozete li da pogledate nalaz
CRP 0,6
Eritrociti 4,47
Bazofilni granulociti % 1,274 (H)
Eozinofilni granulociti % 3,67
Monociti % 11,07 (H)
Limfociti % 39,20
Neutrofilni granulociti % 45.5 (L)
Bazofilni granulociti 0.088
Eozinofilni granulociti 0,216
Hemoglobin 138,3
Hematokrit 0,43
MCV 94,68
MCH 30,93
MCHC 326.7
Trombociti 252.2
PDW 18,2 (H)
MPV 7,38
PCT 0,0019
Leukociti 7.01
Neutrofilni granulociti 3,33
Limfociti 2,66
Monociti 0,83

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pogledao sam, bez značajnih odstupanja, naročito ako je riječ o mlađem djetetu.