Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Nedovoljno sna kod novorođenčeta?

sznom

Dobar dan

Beba stara 17 dana, spava u intervalima od nekoliko puta po 2/3 sata i vise puta od 15 min do 30 min. Dakle ne spava sveukupno vise od 10ak sati u 24 sata.
Rodjena 12 dana nakon termina kao zrela beba od 3800 g / 52 cm, trenutno 4100 g
Napreduje super, jedini strah je nedovoljna kolicina sna i tesko usnivanje sto nije specificno za novorođenče. Takodjer ima veoma kratke razmake izmedju hranjenja (ponekad i manje od 2 sata cca 70-90 ml) - kombiniramo dohranu i moje mlijeko izdojeno s obzirom da trenurno nemam dovoljno koliko je njoj potrebno.

Moje pitanje.
Da li beba precesto jede i premalo spava te da li to moze utjecati na njezin daljnji razvoj?
Pregled kod naseg pedijatra imamo tek 20/8 radi GO, patronazna kaze da je bebica sasvim u redu i da je to normalno. Zanima me i vase misljenje.

Hvana unaprijed

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nemojte brinuti, to je sve normalno.