Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Neprobavljena stolica

upit1234

Postovani,
Moja curica ima 15 mjeseci i 9kg, vec duze vrijeme primjecujem nepreradjene tvari u stolici.
Nasa pedijatrica nas ne zeli poslati na daljnu obradu, a ja bih na svoju ruku ipak napravila pretrage..
Imate li prijedlog u kojem smjeru bi mogla ici? Sto da trazim? Tj koje nalaze bi mogla napraviti?
Hvala, lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako dijete nema smetnji i ako dobro napreduje nema opravdanja raditi pretrage. Nedostatno žvakanje teže probavljivih namirnica kao što je povrće ili sjemenke su uobičajeno popraćeni neprobvljenim ostatcima u stolici.