Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povraćanje kod djece

L&L

Lijepi pozdrav...imam deckica od tri godine. Već par mjeseci nam se događa da se on ali samo u ranim jutarnjim satima (oko 6-7) budi, boli ga trbuh I dva puta povrati. Nakon toga zaspi i sve ok. Preko dana sve super, najnormalniji trogodišnjak, veselo i razigrano dijete. Normalno jede, pije, mokri, stolica svakodnevna. Napravili smo laboratorijske pretrage (krv, urin i stolica) i sve super. Sad čekamo termin za utz abdomena. Iskreno jaaako me brinu ti bolovi praćeni povraćanjem i to uvijek u isto vrijeme, znači samo u ranojutarnjim satima i u prosjeku svakih 7 do 10 dana, na glavu ili nešto drugo se ne žali. Hvala Vam na odgovoru I svako dobro. Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako postoji dugotrajnije curenje nosa to treba sanirati i ev. vidjeti ima li znakova povećanja trećeg krajnika. Ako se smetnje nastave dolazi u obzir konzultirati endokrinologa/metaboličara.