Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Noćno spavanje

Sarchy21

Poštovani,

Djevojčica 8 mjeseci (korigirana dob 7 mjeseci) zadnjih 4 mjeseca jako loše spava. Po noći se budi plačući svakih dva sata, ponekad i svakih sat vremena te se jedino može smiriti dojenjem. Nije gladna jer pojede malo i onda se samo utješi i zaspi. Ne može se umiriti niti na rukama niti s dudom nikako. Po danu se uspava s dudom, nunajući ju ili ponekad ležeći pored mene, ali i ta spavanja traju po pola sata. Inače je motorički jako napredna. Sjedi i puzi od svog 6og mjeseca te se prije 2 tjedna počela ustajati na noge.

Više ne znam što napraviti jer je ovo postalo jako jako naporno.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prije svega treba strpljenja. Pokušajte u drugom dijelu popodneva i tijekom večeri smanjiti dinamiku događanja u kući, za očekivati je da će snovi biti manje intenzivni i da će biti manje buđenja. Također je dobro ne pregrijavati prostor u kojem boravite - temperatura neka bude maksimalno 22 stupnja C.