Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Konvulzije

Sunce36

Postovani...Dijete staro 18 mj,prije 5dana imalo je prvi puta konvulzije,pri temperaturi 39stupnjeva,svega je trajalo 3,4min odvezli smo ga na hitnu,dali su mu klizmu,testirali su ga na covid i pozitivan je bili smo snjim u bolnici 2 dana,napravili su mu pretrage krvna slika uredu,urin i UK isto,slikao pluca srce uredu,naruceni smo na eeg,nama su u bolnici rekli da mu je to sve od Covida al nemogu nam reci da se napada nece ponoviti,djete je super razigrano i veselo..moze vase misljenje jako smo zabrinuti...LP

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Koliko god konvulzije grozno izgledaju i donose duboki nemir u obitelj, riječ je o bezazlenoj pojvi, čak ako se i ponovi koji puta. Kod slijedeće temperature povećajte unos tekućine, razodjenite dijete i dajte lijek protiv temperature kao i inače kada bi davali. Preventivno davanje kada je temperatura mala i bolest na početku se ne preporuča i nema koristi. Kod kuće bi trebali imati diazepamske mikroklizme.