Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Nogica

nika94

Poštovani, Curica ima 18mj, prohodala je sa 12,5 i lijeva noga joj ide pomalo prema unutra. Ponekad se zna spotaknuti iz čistog mira i pasti..da li da brinem ili će se to samo srediti?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Rotacija noge prema unutra je normalna i česta pojava koja se sspontano korigira kada dijete počne svjesno kontrolirati položaj stopala pri hodu - najčešće s početkom školske dobi.