Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

nosic

behmen

Postovanje doktore, djecak 2 godine vec 5dana prica blago kroz nos, i hrce duboko u nosicu dok spava ( dise na nos )nema sekreta ni nakon kapanja aqua maris kapi i kapi sljezovog caja. Dise normalno, ne kaslje. Nema Povisenu temperaturu ( 37 najvisa u popodnevnim satima), nesto slabije jede, ne znacajno. Kako mogu pomoci svom malisanu? Unaprijed zahvalna, Aida

Darko Richter, dr. med.

Zašto biste mu pod svaku cijenu morali pomoći?
Je li djetetu potrebna pomoć?

behmen

Ok, ukoliko smatrate da je moje pitanje beznačajno meni je jos draze, zato i pitam Vas ovdje a ne vodim dijete u ambulantu da ne pokupi kakav virus. U svakom slucaju zahvaljujem na odgovoru. Pitanje je bilo da li navedeni simptomi upucuju na neku bolest posto sam citala o trecem krajniku, i sl. , ili da zanemarim ukoliko nema drugih simptoma.

Darko Richter, dr. med.

Dobro ste shvatili moj odgovor.
Za bilo što drugo, jer vi za 2 tjedna, npr., njegov pad s bicikla možete povezati s ovim što mislite da ima danas, treba vidjeti.
Ovakva pitanja i pitanjca čine da vas liječnici šalju na razne pretrage i da se sve skupa pretvori u nerazmrsivo klupko. Jer, ljude koji banu s ovakvim pitanjima trebalo bi poslati da uplate HZZO-u određenu naknadu. Može li obični Hrvat proživjeti 3 dana a da nešto ne priupita liječnika?
A sve zato, jer pitati doktora ne košta ništa (ne mislim na ovaj forum, već na zdravstveni sustav, kakav sada jest). Pljušte li tolika pitanja i pitanjca zaduženima za "besplatnu" pravnu pomoć? Ima li toga uopće? Samo je zdravlje besplatno, a svi se kunu da im je najveće blago.