Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

odlazak u vrtić

Kristina

Štovani,

Imam sina starog 20 mjeseci. Ove godine 2002. željela bih ga upisati u vrtić, pošto je rođen u sedmom mjesecu, znači u ovoj upisnoj godini bio bi star 2,2 godine. Trenutno ga čuva moja majka (baka) koja je i sama mlađa osoba, te se vrlo adekvatno njime bavi.
No međutim postoji mogućnost da ga ona više ne bi mogla čuvati te smo stoga odlučili da ga upišemeo u vrtić. Dosta je veselo i vedro, te komunikativno (za svoju dob) dijete.
Da li možda postoji neko najbolje dobno vrijeme upisa djeteta u vrtić?

Dr.Darko Richter

Ne znam zašto to pitate pedijatra. Da li dijete ima neki zdravstveni problem? U načelu, vrijeme upisa dogovarate s odgojiteljima u vrtiću, pedijatra se može konzultirati ako postiji neki zdravstveni problem. Ako ga nema, tim bolje.