Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Odstupanje u posturalnim reakcijama

AmyPecar

Postovani unaprijed se prije svega izvinjavam ako je vec bila tema...
Djevojcica od cetiri mjeseca ima dijagnozu od fizijatra odstupanje u posturalnim reakcijama. Kod fizijatra smo poslani pod dijagnozom tortikolis in obs. Radili UZ vrata i bili kod ortopeda sve uredno...
U nalazu fizijatra pise slijedece:
Urednog socijalnog kotakta, fiksira, prati i smije se. U supinacionoj poziciji podize noge, srednje izrazene spontane motorike, rukice stavlja u usta, rotacija u oba pravca u istom obimu. U potrbusnoj poziciji teze izvlaci desnu ruku, bez adekvatnog oslonca. Landau diskretno odstupa.
Misicni tonus fluktuira od normo do diskretnog , uz lijevo desni disbalans.
Receno nam je samo pravilno drzanje bebe i kontrola tek nakon mjesec i pol.
Zanima me da li bih trebala posjetiti jos nekog lijecnika i imam li razloga za zabrinutost?
Djevojcica kod kuce ovu desnu rucicu izvuce, igra se i moze provesti oko 10-tak minuta u potrbusnom polozaju uz oslonac. Okrece se samostalno u desnu stranu kada joj je postavljena igracka, inace ima omiljemu stranu za spavanje, a to je desna i tako i spava. Ja je postavim na ledja, ona se okrene u desnu stranu i tako spava, po kreveticu se u snu okrece i u jednu i u drugu stranu nekad zna totalno zamijeniti mjesto nogu i glave. (Glava bude gdje su bile noge).
Hvala unaprijed na odgovoru i oprostite na dugoj i opseznoj poruci.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema opisu ne nalazim znakova bolesti, dovoljno je usmjeravati motorički razvoj po uputama fizijatra. Očekujem uredan razvoj.

AmyPecar

Hvala mnogo na odgovoru.