Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Tvrda stolica kod beba

bubamara_5

Poštovani doktore,
beba rođena s rascjepom usne i nepca, iz bolnice izašli sa 3670 g, danas sa mjesec dana beba ima 4050, hrani se na Dr Browns specialty feeding system bočicu i jede Novalac 1. Uzima Biogaiu. Zadnjih par dana tvrda, okruglasta stolica, mučenje, plakanje i naprezanje dok kaki. Zadnja 2 dana pije i Novalac AR radi bljuckanja nakon hranjenja. Kako riješiti problem tvrde stolice i olakšati mu pražnjenje? Bila bih Vam zahvalna na savjetu i mišljenju. Pozdrav.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nemojte prekomjerno utopljavati dijete, to doprinosi stvrdnjavanju stolice. Predjite na Novalac IT formulu, ona bi trebala razmekšati stolicu. Neka leži s povišenim gornjim dijelom tijela (nakosite madrac).