Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

opekline

keti

Zao mi je sto se moram s ovom temom javiti,ali ozbiljno je.
Prijateljica me zamolila da Vas pitam sto da napravi jer joj se djete koje ima 11 mj. speklo (prolilo) vrucu vodu po sebi. Ne ulazim u detalje dogadaja - ali desilo se. Djete je sada u Klaicevoj (od ponedjeljka).
Voda je zahvatila vrat i ramena djeteta pa je zanima da li postoji neka krema koja bi se mogla koristiti da oziljci ostanu sto manji.
zahvaljujem u njeno ime!

Dr. Darko Richter

Opekotina o kojoj govorite zove se ofurina (opekotina vrućom tekućinom). Dijete je na pravom mjestu, u Klaićevoj. Kirurzi i drugi liječnici tamo imaju s tom vrstom povrede u djece najviše iskustva u nas. Nije mi poznato da li postoji neka krema kojom bi roditelji dodatno mogli pomoći liječnicima da pomognu njihovom djetetu - to preporučujem da upitaju ordinariuse u Klaićevoj.