Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Osip po licu bebe od 2 mj

Lolica144

Poštovani doktore,
Imam bebicu staru 2 mjeseca i 2 tjedna, ne doji, ni u bolnici nije htio prihvatiti dojku, kad smo pušteni počeo je dojiti ali samo na lijevoj dojci. Trudili smo se i pokušavali sa šeširićima, bez, sve položaje ali jednostavno nije išlo. Na kombinaciji moga mlijeka i adaptiranog je, na bočiću, žličicu prihvaća moje mlijeko. Unazad par dana mu je nosić bio začepljen, čistimo 3 puta na dan fiziološkom otopinom. Jučer poslije kupanja su mu se zacrvenili obrazi i malo brada. Guglajući sam naišla na slike pete bolesti, to mi liči na to. Dali ići kod napeg pedijatara unstoč koronavirusu? Mazati nekom posebnom ktemon?
Unaprijed hvala na odgovoru!
Lp
Lorena

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nije 5. bolest, vjerojatno je samo malo izraženiji atopijski dermatitis. Ako je koža suha možete mazati kremom (ima ih dosta koje su namijenjene atopijskom dermatitisu). Nemojte zbog toga ići doktoru.