Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pad sa bicikla bez pedala

Mika07

Poštovani,
dijete od 3.godine je jučer uhvatio bankinu sa biciklićem bez pedala i izgubio ravnotežu te je pao. Nije si oderao kožu, već je kako je skretao da izbjegne bankinu, i od toga pada je pao sa trbuhom na bicikl. Nije bilo crveno od udarca (koje se nadam da je bilo lagan) niti je dijete plakalo. Prvo nisam ni skužila da se je slučajno udario, već kad se podigao, se samo malo uhvatio i rekao ufff happy). više mislim da se uplašio nego što ga je boljelo. Kad sam ga pitala da li ga nešto boli u predjelu stomaka, rekao je ne. (ali mi je pokazao mjesta gdje se lupio kad je pao)
Da li ga moram pratiti (simptomi) i koje bi bile posljedice od ovoga pada i od padova za ubuduće (a sigurno će ih biti i kad bude vozio prav bic)?
Zahvaljujem na odgovoeu i lijepi pozdrav.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako se bude žalio na bolove u trbuhu ili leđima, ako bude mirniji ili ako se pojave mučnine ili povraćanje - tada se treba javiti kirurrgu.