Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

papuče

lidija

Lijepo Vas molim odgovor na pitanje koje vjerujem muči i druge roditelje. Čini se jednostavno... Naime, imam troje djece rane školske dobi i muku mučimo s papučama. Ne vole ih nositi (naravno, mislim na stan) i stalno hodaju bosi. Pokušali smo s debelim čarapama i sličnim zamjenama, ali najradije su samo u svojim čarapicama. Često ih upozoravamo, već im je valjda dosta našiih riječi "Obuci papuče",a i nama roditeljima je već pomalo dosta tog upozoravanja. Na kraju se i sama pitam da li im može što biti ako su bez papuča? Lijepo molim Vaše mišljenje.

Dr. Darko Richter

Ne može im biti ništa. Ako malo smanjite grijanje, ne samo da će nositi papuče u stanu, možda metnu kape i šalove, bez da ih na išta morate upozoravati.