Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

prepucij II

Velimir

Imam sina od 6 godina. Bezbolno prevlači prepucij, ali se ipak pri kraju vide priraslice, i ne može se povuči baš potpuno do kraja.Čula sam da liječnik opće medicine ili pedijatar te priraslice riješava naglim pokretom koji je i bolan za dijete. Da li trebamo ići sa sinom na takav zahvat?

Dr. Darko Richter

Prepucij se ipak treba potpuno mobilizirati, radi vršenja higijene. Teško da će vam netko radi toga staviti dijete u narkozu, jer i za to treba injekcija, a ima i potencijal komplikacija. Ako bi zahvat ličio na obrezivanje ili cirkumciziju, tada bi dijete trebalo stavljati u narkozu.