Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pedijatar odbija cijepljenje

tihana

Moja je beba rodjena s 37+2 tjedna. Na kontroli s 3 mjeseca imala je 4500 gr, no nasa je pedijatrica ne zeli cijepiti. Tvrdi da je prelagana za cijepljenje. Nikakvo nam drugo obrazlozenje nije dala. Napominjem da smo se mi odlucili za cjepivo 5u1 pa me zanima je li njezin stav u redu, i ima li kakve veze sto beba nije cjepljena? S bebom nema nikakvih drugih problema, barem nam nitko od doktora na to nije ukazao (prosli smo i jedan pregled s mjesec dana na neonatologiji u Petrovoj).

Dr. Darko Richter

Kolika joj je porođajna težina?

tihana

Rodjena je s 2520 gr. nije bila u inkubatoru.

Dr. Darko Richter

Ako je rođena s 2520 g, a s 3 mj. ima 4500 g. znači da sasvim uredno napreduje. Ako nije bilo drugih momenata (npr. da je dijete imalo perinatalne faktore rizika, kasnijih problema, itd....), ne vidim razloga da se dijete uredno ne cijepi.