Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pikovit sirup

hisfishy5

Postovani doktore,

sin je upravo navrsio 1 g. Urednog je razvoja, alergicar (pkm, jaja, psenica, batat, mrkva, bundeva, govedina). Zbog njegovih alergija koje se manifestiraju osipom i refluksom, oprezno smo uvodili dohranu jer je reagirao na dosta toga. Trudimo se davati mu raznoliku prehranu, vise voli povrce od voca. Htjeli bismo mu uvesti Pikovit sirup, kako bi eventualne nedostake nadomjestili? Moze li mu skoditi? Hvala Vam.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako nema izrazitih poremećaja u prehrani nema potrebe uvoditi multivitaminski sirup. U Vašem slučaju eventualno se može dati 1 doza svaki 2.-3. dan. Ako ne razvije alergiju na neku od komponenti sirupa tada ne može škoditi. Svakako bi trebalo provjeriti hemoglobin, te ako postoji slabokrvnost dati odgovarajući lijek.