Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pitanje

Sasa

s postovanjem
dijete mi ima temperaturu izmedju 37 i 38 proliv i povracanje inace je normalnog ponasanja i nije "kiselo"
molim savjet

prof dr sc Ana Votava-Raić

Često je dobro postavljati pitanja kratko i sažeto. Međutim, nažalost, Vaše je pitanje ne samo kratko, već i manjkavo, jer nedostaju temeljni podaci, kao npr. dob djeteta, mjesto i vrijeme mjerenja temperature (ispod ruke, u debelom crijevu…, ujutro, uvečer…), učestalost povraćanja i jačina proljeva, način i vrsta prehrane, povezanost simptoma s hranjenjem i njihovo trajanje itd, itd. Jedino na što bi se eventualno mogli pozvati jest podatak da dijete nije “kiselo”, što vjerojatno znači da je dobro raspoloženo, uredno i uobičajeno aktivno, iz čega bi se moglo zaključiti da djetetu zdravlje nije teže poremećeno. Međutim, medicina (kao i život) vrve od pogrešnih zaključaka, pa Vas molim da mi se javite s detaljnijih podacima. Srdačno Vas pozdravljam.