Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pleksus bracijalis

ilija

zdravo
jas sam iz makedonije.imam 7 g sin koji je tokom porogaja ostettili su mu desnu ruku tako da nemoze da je podigne skroz iznad glave ili ako treba da se rukuje sa nekim to radi sa ramenom je nosi.doktori su ustanovili da je to PLEKSUS BRACIJALIS.
ja bbih vas zamolio za savjett sta da radim i da mi objasnite nesto vise o toj bolesti.
puno vam hvala
ilija macedonia

Dr. Darko Richter

Ako je vaša dijagnoza točna, tj. da se radi o parezi brahijalnog pleksusa koja je najčešće posljedica porođajne traume, sada, sa 7 godina, nema mnogo izgleda da se popravi. Treba raditi fizikalnu habilitaciju, tj. vježbe. Možete još pitati neurokirurga da li se nešto možda može poduzeti, no sumnjam da su mogući veći pomaci na bolje.