Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pneumo23

Marija

Postovani dr Richter!
Namjeravam cijepiti dijete s Pneumo23 (kao sto preporucate u prethodnim porukama), ali bih Vas jos samo zamolila da mi kazete u koliko doza se cijepi dijete i koliko otprilike kosta cijepivo. Jos Vas molim da me upozorite na eventualne moguce nus-pojave cijepljenja na koje bi trebala obratiti paznju.
Puno hvala na Vasem trudu, stvarno mozemo puno nauciti na ovim stranicama!

Dr. Darko Richter

Cijepe se djeca s navršene 2 godine i svi ostali.
Daje se 1 doza, koja drži otprilike 5-10 godina.
Nuspojave su uobičajene, obično unutar 24 h nastane otok, crvenilo i osjetljivost na mjestu injekcije.
Košta oko 120 kn.

Marija

Hvala na odgovoru,
jos Vas molim da mi kazete sto nakon tih 5-10 godina, da li opet cijepiti dijete (moja kcer sad ima 2,5 godine i ujesen krece u vrtic).

Dr. Darko Richter

Može se ponovno cijepiti nakon 5 godina. Ali, uvjeravam vas, do tada se ničega nećete sjećati, niti će ovaj post još stajati na WEB-u. Hrvati obožavaju sve ukalupiti, pogotovo budućnost i sve ostalo što se po definiciji ne da ukalupiti. Umjesto da zarone u život, rizike, uspjehe i neuspjehe, i uživaju.