Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

podocnjaci

kata

Moja beba stara 22 mjeseca u zadnje vrijeme ima izrazito velike
podocnjake. Zanima me da li se to moze dovesti u vezu s nekom bolescu ili je u pitanju samo umor, proljece ili nesto sl.
Ako upucuje na neku bolest koje pretrage treba obaviti.
Unaprijed zahvalna

prof dr sc Ana Votava-Raić

Draga gospođo Kata, sve što ste i sami naveli može biti uzrokom podočnjaka. Potreban je klinički pregled djeteta (opće stanje, aktivnost, stanje prokrvljenosti, hidracija kože i sluznica, tjelesna temperatura, eventualni simptomi bolesti na bilo kojem sustavu) i neke temeljne pretrage (npr. SE, kompletna krvna slika, urin...), što sve možete obaviti kod Vašeg pedijatra. Srdačan pozdrav.