Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Poviseni Eritrociti, Leukociti i A/C kod bebe

Ivana.D11

Postovani,

Molim Vas za interpretaciju sljedeceg nalaza kod bebe od 8 mjeseci:

BLD 50 c/uL
LEU 75 c/uL
CRE 0.5 g/L
ALB 0.03 g/L
A/C 80 mg/gCr

Trenutno cekamo nalaz urinokulture
Unaprijed hvala i lp,
Ivana

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nije jednostavno interpretirati nalaz kako je opisan. Cini se da su blago poviseene vrijednosti eritrocita i leukocita (vazno je pogledati sedimet urina pod mikroskopom), ostale vrijednosti (ponovno je pitanje metodologije određivanja) ne ukazuju na poremećaj funkcije bubrega.