Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

prehlada

adriana

Poštovana doktorice

Moja beba stara sedam tjedana već desetak dana ima začepljen nosić i sekret u grlu. Prilikom pregleda kod Pedijatra utvrđeno je da nema ništa na plućima. U nosić sam kapala otopinu sljeza, međutim jutros prilikom buđenja počeo se gušiti, naime bijela slina počela mu je zatvarati nos i usta, brzo sam ga podigla i obrisala, to se ponovilo prilikom slijedećeg obroka. Napominjem da dosta hropće. Molim Vas da mi odgovorite o čemu se radi i na koji način najbolje izlječiti bebu.

Dr. Darko Richter

Za akutne smetnje poput ovih u vašem opisu najbolje je neposredno kontaktirati svojg liječnika. Vjerojatno dijete ima dišnu infekciju s nastajanjem obilnije sluzi koja ga ometa kod disanja i gutanja.