Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

začepljen nos

Goran

Mom sinu od 5 godina već drugu godinu zaredom, nakon brisa nosa, je pronađena bakterija moraxella catar. i haemophilios infl. Inače veći dio zime provede začepljena nosa, često koristimo kapi za nos, uglavnom ispuhuje gustu i žutu sluz iz nosa. Nakon nalaza brisa doktor mu je dao antibiotik međutim i nakon 20-tak dana njemu je ponovo jako začepljen nos, ponovo stavljamo kapi. Doktor smatra da nije potrebno ponovo raditi bris nosa. Kako onda to riješiti? Hvala.

Dr. Darko Richter

Možda ima neki razlog koji nije infekcija. Tako, i kada se izliječi od infekcije, nastavljaju se određene smetnje. Da li ste pomislili da je možda alergičan (imate li u obitelji alergičara?). Moguće je da ima povećanu treću mandulu ili neki polip u nosu. Konzultirajte otorinolaringoga i dječjeg alergologa.