Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

prehrana

Alex

Poštovani,

naša petnaestomjesečna djevojčica ne voli jesti. Najviše problema imamo s doručkom. Mlijeko ne voli piti pa joj dajem npr.čokolino kojeg pojede samo 4 žlice. Sa svakim se obrokom mučimo,a pojede uvijek pola. Ustaje u 7 sati , jela bi tek oko 10 ili 11 sati. Je li to u redu i kad će početi jesti? ima samo dva zuba pa jede samo miksanu hranu dok ostalu odbija. Hvala!

Dr. Darko Richter

Ovo što opisujete nije medicinski problem, pa vam savjetujem da se porazgovarate i izmijenite iskustva s drugim roditeljima. Ipak, najčešće je u pitanju neredovitost obroka, međuobroci i popuštanje u davanju slatkiša i tzv. "junk food"-a (razni čipsevi, smokiji, itd.)