Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Premalo dobijanje bebe na tezini

Darija18

Postovani, moja beba je rodjena sa 3280g, otpustena sa 3150. Prvi mjesec je dobila 1000, drugi 1200, treci 850 i na zadnjem mjerenju u 4.mjesecu samo 250g. Sa puna 4 mjeseca sada ima 6600g. Zanima me trebam li se zabrinuti zbog malog dobitka na tezini zadnji mjesec? Beba redovno vrsi malu i veliku nuzdu, inace je sretna i zadovoljna beba.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Čini se da ne bi trebalo biti razloga za brigu, mjerite težinu svakih 7 dana i po potrebi se javite pedijatru koji će odlučiti treba li štogod poduzimati.

Maja29

Postovani,

Molim vas za savjet i mišljenje.

Moja djevojčica je rođena 13.2. Sa 2840 grama i 48 cm 13 dana prije termina, ivf trudnoca.
Bolnicu je napustila sa 2640, porođajnu je masu vratila nakon 4 dana. Dojena je, dojenje je bilo na zahtjev, provodila je gotovo cijele dane na dojci. Tu i tako bih joj dala tpa 60 ml dohrane kad bi imala dojam da više nemam mlijeka, a ona traži jos. U prvom mjesecu je dobila 1200 grama, u drugom 1000, a sad je u 12 dana kad je zadnji put bila kod pedijatra dobila samo 50 grama! Što je jako čudi s obzirom da je prije bas lijepo dobivala na kilazi. U danu su sve pelene mokre, ima stolicu 1 do 3 puta dnevno. Beba je živahna, smije se, motorički napreduje.
Pedijatar kaze da se ne brinem, da beba izgleda zdravo. Što vi mislite? Počela sam joj davati dudu kad mi ne dugo na dojci, a vidim da ne vuče više aktivno, mozda je to razlog? Ili se samo radi o fazi?

Hvala,
Lp