Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

premalo ili previse mlijeka?

bernarda

postovani, imam djecaka koji je napunio tri tjedna. patronazna sestra je pri posljednjoj posjeti vaganjem ustanovila da je na tezini dobio 720gr u 12 dana i kaze da je to previse. ono sto mene zbunjuje je da mi zbog cestog nocnog budjenja i dojenja uporno tvrdi da nemam dovoljno mlijeka?! sto mi je ciniti? imam li premalo ili previse mlijeka? kako je moguce da dijete "previse" napreduje a istodobno ja nemam dovoljno mlijeka? mora li dijete od tri tjedna imati vec ustaljen raspored?

unaprijed zahvaljujem - zbunjena mama...

Dr. Darko Richter

Onaj koji vam to govori - nema pojma. Sve je u redu, dojeno novorođenče u prvom mjesecu dobije i 800 g na težini, i pri tome je jedro, a ne pretilo niti tjestavo.