Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Prestanak dojenja i mlijeko

NeraMB

Poštovani,

Imam dječaka koji je nedavno napunio 2 godine i kojeg bih željela prestati dojiti. Problem je što se radi o velikoj nejelici koja apsolutno ne želi mlijeko, jogurt, niti bilo šta slično. Ponekad na prstiću uzima kajmak i abc sir. Šta da radim? Jedino mlijeko koje unese je moje, i zaista imam veliku brigu šta kad prestane da unosi i ovo malo mog mlijeka.

Hvala Vam unaprijed.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pokušavajte nuditi mliječne kašice, pudinge i slično. Ako i nadalje ostane premalen unos mlijeka i mliječnih proizvoda treba dati kalcij, oko 500 mg na dan podijeljeno u dvije doze (postoje šumeće tablete i tekućina).