Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Preuranjeni pubertet

gogich2409

Imam curicu od 6.godina. Prije godinu dana primjetila sam znoj ispod pazduha da jako smrdi ali nisam tome previse paznje predavala. Inace je curica dlakava od rodjenja, npr.ima dlacice niz kraljeznicu. Ali sad primjecujem da se pojavljuju dlacice iznad usne i na spolovilu. I prije su tu bile svijetlije dlacice ali sad su pocele tamnit, a ove na spolovilu se bas primjecuju. Dlacice ispod pazduha zasad nema i dojke mi se cine uredu. Ima li tu naznaka preuranjenog puberteta i koje pretrage bi trebalo napraviti?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Opisani znaci mogu biti uzrokovani hormonskim promjenama, preporučam konzultiraje dječjeg endokrinologa koji će nakon pregleda odlučiti da li su potrebe dodatne pretrage.