Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Do kaka treba kod pedijatra

Morrison

1. Cujem da se dijete sa navrsenih 7 godina mora ispisati iz pedijatrijske ordinacije i upisati kod lijecnika obiteljske medicine. Da li je to tocno?

2. Sto ako dijete ima 7+ godina, a mora kod specijaliste (npr. neurologa ili gastroenterologa), da li treba ici kod djecjeg neurologa/gastroenterologa ili kod obicnog specijaliste, tj. onoga koji radi s odraslim ljudima?

3. Sto ako dijete od 7+ godina mora biti hospitalizirano, da li ide na obicni odjel bolnice ili na djecji odjel?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom na manjak pedijatara u primarnoj zdravstvenoj zaštiti djeca nakon 7 godine trebaju prijeći u skrb obiteljske medicine. Sve što je potrebno u bolnici obavljaju na pedijatrijskim odjelima.