Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Problem krvna slika kod bebe od 15 mjeseci

dalmatinka81

Poštovani,
Curica je prije dva tjedna imala virusni infekt gornjih dišnih puteva, te je pedijatar naložio ponavljanje krvne slike.
Svi parametri su unutar referentnog intervala osim slijedećih:
MCV 73,4 (L) referentni interval (73,8-89,4)
MCHC 362 (H) referentni interval (300-350)
Neutrofilni gran14,6 (L)referentni interval (23-66)
Limfociti 70,2 (H) referentni interval (18-60)
Hemoglobin je 123, CRP 0,2

Ljubazno bih molila pojašnjenje iste i imam li razlog za brigu? Hvala puno unaprijed

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Niste naveli ukupan broj leukocita. Prema ovome ne nalazim razloga za brigu.