Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Rotavirus ili?

nika94

Beba 15mjeseci, već 2 dana ima.proljevaste stolice i povraća. Pedijatrica je rekla da je najvjerojatnije virus koji na taj način izlazi iz tijela. Mene zanima kako da joj bar malo olakšam to povraćanje, ima li uopće "čaroban" trik, jer ona je vidno bolje volje čim povrati, a i ne jede baš tako da u pravilu povrati priličnu količinu šlajma(kašljalaa je par dana prije i nedavno preboljela COVID-19)

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Važno je osigurati dovoljan unos tekućine, minerala i šećera. Idealno je davati oralnu rehidracijsku otopinu. Ako se povraćanje javja zbog kašlja treba odvesti dijete na pregled i procijeniti treba li kakav lijek za infekciju dišnih puteva..