Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

problem sa spavanjem

luna

stovani, imam problem sa spavanjem 5,5 mjesecnih beba blizanki. od 2 mjeseca smo se ja i suprug razdvojili po sobama svako s jednom bebom jer su imale totalno razlicita nocna bodenja i ritmove hranjenja, a budile su jedna drugu. to je klapalo ok dok ad nisu dosle u fazu da ne zele jesti kad se probude u sred noci.
bude se po prilici jednom il dvaput i tada ne zele jesti vec ih obicno uspijemo uspavati s dudom. inace idu spavati jako rano vec oko 20 sati jer ih inace nikako nemozemo odrzat budnima dulje.nekada u zadnje vrijeme kad se probude pricaju , gugucu.po danu spavaju dosta po prilici 3 puta po dva sata, jer jednostavno nemogu dulje izdrzati. kad zaspu oko 20- 20,30 spavaju do oko oo,oo( s varalicom zaspe ) pa se bude oko 3-4, pa 6 itd.
koliko sam procitala u literaturi djeca te dobi bi trebala spavati cijelu noc bez budenja.
dali imate neki savjet kako ih nauciti spavati cijelu noc?

Dr. Darko Richter

Nemam recept.