Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

PROBLEMI SA SPAVANJEM

ivana

Molila bih informaciju gdje se možemo javiti sa problemima spavanja dvogodičnjeg djeteta. Ritam i navike kod spavanja nam predstavljaju velik problem, pogotovo što sad imamo i malu dvomjesečnu bebu. Željeli bi znati jesmo li mi krivi za nastalu situaciju ili postoje problemi druge vrste, savjet kako pomoćo djetetu i sebi i što učiniti da se ista stvar ne desi i s mlađim djetetom.

Hvala!

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo Ivana, "problemi" sa spavanjem mogu biti raznoliki; između ostalog i rođenje drugog djeteta može ih uzrokovati ili pogoršati. Stoga mislim, da bi za početak rješavanja problema (ako se radi o problemu), trebalo krenuti od nadležnog pedijatra, koji će dijete ( u slučaju ozbiljnijeg poremećaja) uputiti kod neurologa, psihologa i/ili specijalista srodnih struka. Srdačno Vas pozdravljam.