Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

promjene na noktima

Julia

Štovani,
molim Vas za savjet. Moja dvomjesečna curica od rođenja ima promjene na noktima uzrokovane Candidom ( oba palca i kažiprsti ruku te palci nogu). Terapija je 3 x dnevno 2-3 kapi Canesten otopina. Nakon mjesec dana liječenja ne vidim nikakva poboljšanja. Napominjem da dijete nije imalo soor. Molim za dodatne informacije o uzrocima zaraze i načinu liječenja kod tako malog djeteta.
Unaprijed zahvalna.
Julia

Dr. Darko Richter

Potrebno je pregledati promjene. Možda se radi o nečem drugom, a možda je doista riječ o kandidozi nokata (tzv. onihomikoza), koja može biti dijelom nekih širih poremećaja - u prvom redu mislim na poremećaje imunosti; u tom slučaju je onihomokoza vrlo otporna na terapiju. Pozivam vas u Ambulantu za alergologiju i kliničku imunologiju, Klinika za pedijatriju - Šalata 4, Zagreb, petkom od 8-14 h.