Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

promuklost

mjesec

Poštovani.
Molim vas za savjet.
Moja curica ima 3 godine.
jučer ujutro je suho kašljala i nakon vrtića sam je odvela kod liječnice koja ju je poslušala i pregledala grlo i rekla da je sve u redu.
navečer je već bila poprilično promukla, nos je pun i začepljen toliko da ga moramo operilom p otčepljivati da može spavati.
Za vrijeme spavanje nije kašljala, jutros kad se probudila jako je promukla, nema temperaturu, ali glas loše zvuči. ujutro kad se probudi sve joj je suho i grlo i nos.
Ne znam da li je danas opet vodim kod dr ili ne. strah me jer prošle zime je imala 8 hospitalizacija, što tonzilitis što laringitis, što angine itd...lječnici u bolnici su mi rekli da se kod nje bolest vrlo brzo razvija i da zato ugl mora ležati u bolnici i da kad bilo što primjetim odmah idem kod lječnika da bi se na vrijeme reagiralo da ne mora ostati u bolnici. Ali nije mi jasno da joj je nešto zar ne bi to liječnica jučer vidjela. i kada smo bili kod njezine liječnice jučer još nije bila promukla.
Hvala vam na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Zašto bi liječnica vidjela jučer nešto, što je vidljivo tek danas?
Imate iskustvo od 8 hosptalizacija, od kojih je bilo i laringitisa. I što sada čekate?
Najprije odete liječnici prerano, a sada, kada treba da odete, pitate ne biste li ipak ostali doma?
Ako ja mogu još išta razumjeti, onda je to tek tako, da pretpostavim da su toliki pacijenti u Hrvatskoj jako, jako .... . A sve zato, jer je medicinska usluga potpuno besplatna, totalno. I to umrtvljuje mozak.