Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

puzanje

zlatan

Poštovani,
naša beba od 8 je vesela i napredna beba.Stabilno sjedi i pokazuje sve znake dobrog psihomotornog razvoja.Kada je stavimo na pod da puže ona se jednostavno okreće sa stomaka na leđa i obratno i tako pređe kompletnu prostoriju u kojoj smo joj napravili prostor za igru.Možete li mi odgovoriti koji je to period kad bebe pužu i da li je "preskakanje" puzanja odstupanje od normalnog razvoja?
Hvala i poštovanje

Dr. Darko Richter

Sve izgleda u redu. Zašto mislite da je preskočila puzanje? Ima još vremena. Netko puže dva tjedna, a netko par mjeseci.

Suzana

Kako moze sjediti beba koja ne puze?

Mislim da beba do sjedanja dodje samo iz pozicije puzanja. Ako ne puze onda se ne moze ni sjesti?