Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

ranice na uški

Ante

Mom se četverogodišnjem sinu u poslijednje vrijeme na gornjem djelu uha koje je savijeno prema unutra javljaju pukotine koje se zatim malo zagnoje i teško cijele. Nisam se sa time dosad susretala sa prvim djetetom pa me zanima ima li to kakve veze sa nedostatkom vitamina ili se može povezati sa kakvim drugim problemima.

Hvala

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Štovani gospodine Ante, vjerojatno se radi o bezazlenoj pojavi; moguće je da Vaše dijete često dira uške i to ne baš čistim rukama, a dijelovi uha savijeni prema unutra spriječavaju brže odstranjenje prljavih naslaga. Kako je prokrvljenost u ovim područjima nešto slabija, to je i cijeljenje povreda usporeno. No, ipak bilo bi dobro da dijete pregleda najprije ORL-specijalist, a zatim, ako za to ima potrebe, i drugi, kao npr. dermatolog, pedijatar. Srdačan pozdrav.