Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Rast glavice kod bebe od 9mj

Anna1212

Postovanje.
Imam pitanje oko rasta glavice i zatvorene fontanele.
Radi se o curici od 9.5mj kojoj je fontanela skroz zatvorena (sa 3.5mj je bila otvorena manje od jagodice prsta). Ono sto mene zapravo brine je da joj glavica bas nista nije narasla u zadnjih 2mj. 19.09 je bila na sistematskom i cjepljenju i tada je ospeg bio 44cm, koji je danas kada sam mjerila isti. Rodjena je sa opsegom glave od 33cm (t 2.9kg, v 49cm, r 38+2). Normalno raste i dobiva na tezini (75cm i 11.5kg). Koliki je problem zatvorena fontanela i to sto glava nije narasla u ova 2mj?
Hvala na odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Moguće je da je došlo do prijevremenog sraštavanja kostiju glave, potrebno je obratiti se pedijatru i prema procjeni neurokirurgu.