Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Produljena temperatura u virozi

dina_gina

Pozdrav!
Moj dvogodišnji sin krenuo je u jaslice i naravno - odmah viroza. Uredno je cijepljen po kalendaru.
Krenulo je sa curenjem nosa (prozirni sekrer, često curio) i temperaturom do 39 (uho/guza).
Čak 9 dana kasnije on temperaturu i dalje ime. Po danu ne, a kasnije popodne/navecer od 38.3 do 38.6 uho/guza (+/- jedan stupanj). Lijekovi za spuštanje lijepo spuste temperaturu i po noći je dalje nema. Začepljenosti/sekreta u nosu nešto ima, ali sad se zgusnuo, žut je ili zelenkast. Kašlja nema. Opće stanje dobro, malo lošije spava, pretpostavljam od sekreta koji mu se "slijeva" i nadražuje grlo.

Na 4. i 8. dan vadili smo CRP i KKS, nalazi su u redu i upućuju na virozu. Također su dva put preslušana pluća, kompletno su čista, grlo crvenije, uši malo crvenkaste.

Doktorica kaže da sve upućuje na virozu i da se zna dogoditi da temperatura tako dugo potraje.

Molim Vas mišljenje i savjet što dalje i koju obradu učiniti ako se temperatura nastavi.
Hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ima virusa koji dulje vremena izazivaju temperaturu. Ako se nastavi treba kontrola krvne slike, jetrenih enzima, šećera i urina.