Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Sirup ili Čepić

nika94

Poštovani,
Dijete mi je krenulo u jaslice i naravno pokupilo neku virozu ili slično. Zanima me nakon koliko djeluje Ibuprofen sirup i nakon koliko se smije dati npr.čepić Lupocet i obrnuto?

nika94

Curka 16mj..imali smo brdo puta crvenilo u području pelena, no ovaj put prvi put cvili dok ju brišem i mijenjam pelenu...s čime najefikasnije i najbrže da riješim ili bar ublažim?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Između dvije doze paracetamola treba biti minimalno 5 sati. Između paracetamola i ibuprofena ili između 2 ibuprofena nema ograničenja; jedino se ne smije preći ukupna dopuštena doza u jednom danu. Za crvenilo se obratite pedijatru, treba pogledati i prepisati odgovarajuću kremu.